Být zdravější s možností rostlinného léčitelství

Současné názory na fytoterapii – rostlinné léčení, které je účinné, jsou v mnoha směrech potvrzené i po vědecké stránce, kdy mnoho rostlin je důkladně prozkoumáno. Nejenom z hlediska jejich složení, ale především jejich účinku na naše zdraví.

Je mnoho lidí, kteří vyhledávají čistě přírodní produkty, protože věří, léčení rostlinami, která může být třeba i jen doplňující, jim mnohem více prospěje, než jenom ty léky, které předepsal lékař. Ať jsou to čaje, výtažky či tinktury, nebo rostlinná strava, která pochází z ekologického pěstování.

Zdravé potraviny určitě prospějí každému. Jednou z těchto potravin – zeleniny – jsou hlízy slunečnice topinambur. Dobré zažívání je určitě jedním důležitým faktorem pro naše zdraví. A k tomu mohou velmi přispět právě ve vašem jídelníčku topinambury, protože jejich vláknina obsahuje velmi důležitý inulin, který je důležitý pro zdravý trávící systém.

sirup z topinanbury

Kromě hlíz slunečnice topinambur si můžete v našem e-shopu diatop.cz koupit výrobky z topinanur, které prospějí vašemu zdraví a přitom vám jídelníček zpestří. Například chuťově výborný sirup z topinambur, topinamburové piškoty, kandované topinambury pro mlsné jazýčky, džem nebo topinamburovou mouku i kaši.

kaše z topinamburu

Topinanbury jsou silným antioxidantem, obsahují kromě velkého množství vitamínu C, množství vitamínu skupiny B a D. Dále obsahují mnoho minerálů: křemík, hořčík, vápník a fosfor. Tímto složením podporuje tato zelenina nejenom naši imunitu a psychiku, ale jsou velmi vhodné pro lidi, kteří trpí s onemocněním slinivky břišní, nebo je trápí ledvinové či žlučové kameny.

Topinanbury mají nízkou energetickou hodnotu a tím podporují hubnutí. To má přímou souvislost s odvodňováním, což pomáhá srdci. Topinambury a výrobky z nich mohou využít i lidé, kteří mají bezlepkovou dietu.

Starat se o své zdraví, to by měl každý z nás. Bio výrobky z topinambur patří v každém případě k těm, které zdraví jenom mohou prospět.

Categories: Nákupy