Levné ubytování na okraji Českých Budějovic, nedaleko CHKO Blanský les

Kdo si zajistí ubytování České Budějovice levně, v blízkosti parku Stromovka, bude to mít kousek do městského centra, může tu navštěvovat kavárny, cukrárny, restaurace i čajovny, zřejmě vystoupá i na Černou věž, aby se porozhlédl po zástavbě na soutoku Malše a Vltavy a možná jej napadne zavítat i k nedalekému zámku v Hluboké nad Vltavou.

vrchol Kleti

My bychom vám však rádi připomněli, že na jihozápadním okraji města, nedaleko od letiště v Plané, začíná pomyslná hranice Chráněné krajinné oblasti Blanský les. Je to bezesporu jedna z nejzajímavějších a nejkrásnějších lokalit v celé Evropě a můžete se sem vydat na kole nebo autem, zastavovat na vyhlídkových místech a kochat se tamním prostředím, setřást ze sebe poslední zbytky stresu a načerpat energii z okouzlujících přírodních krás.

zámek Český Krumlov

Nezapomeňte na fotoaparát – také si rádi prohlížíte panoramatické snímky krajiny, která je členitá a rozmanitá, a jak se říká „chytne za srdce“? Blanský les je nesmírně fotogenická oblast, střídají se tu roviny i pahorkatiny, zalesněné plochy s rozlehlými loukami a území navazuje přímo na okraj města a renesančního zámku Český Krumlov a na nejkrásnější úsek kaňonu Vltavy až ke zřícenině hradu Dívčí Kámen a k samotě U Cáby. Budete-li tudy projíždět na kole nebo autem, měli byste mít s sebou kvalitnější fotoaparát pro zachycení nádherných výhledů z Krásetína, Křemže, Chmelné, Rojšína, Českých Chalup, Smědče, Srnína, Přísečné, Třísova a samozřejmě z nejvyššího vrcholu Kleti.

Z Kleti i za horšího počasí spatříte České Budějovice, Hlubokou nad Vltavou, Šumavu a za velmi dobré dohlednosti zahlédnete i alpské vrcholky. Na Kleť lze vyjet na kole, vyšlapat pěšky, nebo se povozit sedačkovou lanovkou. Auto můžete zaparkovat nad Krásetínem u dolní stanice lanovky a užít si výlet na vrchol, s nadmořskou výškou přes tisíc metrů, bez větší námahy.

Categories: Nezařazené