Někdy je třeba se bránit

Když je člověk docela normální, slušně vychovaný a spořádaný člen společnosti, mělo by se k němu okolí chovat obdobně jako on k němu. Ovšem – ač je to smutné – je tomu nejednou přesně naopak. Protože jsou mezi námi i vyvrhelové, kteří se ochotně oddávají páchání trestné činnosti, a zkříží-li jim slušný člověk cestu, stává se pro ně nejednou snadnou kořistí.
vloupání zloděje

A proto se slušný člověk snaží pochybným místům pokud možno vyhýbat a zůstávat tam, kde se k němu okolí chová tak, jak se to má.
Ovšem někdy to z nějakého důvodu nevyjde a i ten nejopatrnější a nejspořádanější člověk se může ocitnout i v učiněné jámě lvové. A ve chvíli, kdy je v této (třeba i jen potenciálně) ohrožován a nemá možnost urychleně prchnout do bezpečí, má v podstatě jen dvě možnosti.
a)       Poddat se a doufat, že to snad nakonec nějak přežije a život půjde dál.
b)       Nespoléhat na vrtkavé štěstí a bránit se.
A i když snad až na to úplně nejhorší nedojde, přece jenom je takovému člověku lépe na duchu, když má dejme tomu cestou nočním parkem nebo tmavou a pochybně vypadající uličkou nějaké to tajné eso v rukávu. Když má něco, co mu skýtá větší pocit bezpečí.
krvavý otisk

Kupříkladu paralyzér baterku. Přístroj, jenž může ohroženému člověku nabídnout neocenitelnou službu, na který se dá vždy spolehnout. Ukáže totiž člověku cestu jako kterákoliv jiná klasická baterka, ovšem zároveň se jím lze i více než efektivně bránit proti jakémukoliv nebezpečí.
Jistě, je třeba si nejprve důkladně pročíst návod k použití, aby člověk nakonec ještě neohrozil sám sebe nebo neztrácel drahocenný čas ve chvíli, kdy už se na něj nebezpečí valí a každá vteřina je drahá, ovšem jinak se jedná o přímo ideální věc. Protože se takový paralyzér díky nevelkým rozměrům vejde i do kabelky či kapsy a jeden ho tak může mít kdykoliv na dosah ruky. Kdyby došlo na ono pověstné lámání chleba.
A pokud snad náš hrdina neví, jaký paralyzér zvolit, protože je to přece jenom služný člověk, jenž na zbraně a konflikty nemyslí den co den? Ani ten zoufat nemusí. Protože jsou tu i odborníci, kteří mu se správnou volbou ochotně poradí.
V jeho vlastním zájmu.

Categories: Nezařazené