Výkonné autožárovky pro bezpečnější provoz

Na těchto výše uvedených faktech se shodují mnozí odborníci, kteří se zabývají reálným stavem na našich silnicích. Každý rok zahyne v České republice v souvislosti se silničním provozem několik desítek lidí. Úplně zbytečně zmaří život a způsobí tím v rodinách psychická traumata, která pak řešíme medikamenty, v tom lepším případě návštěvou odborného lékaře. Vydáváme více financí na léčbu a točíme se v začarovaném kruhu, namísto toho, abychom žili spokojeným životem.
Nejčastější příčinou nehod je nepozornost za volantem, nepřizpůsobení jízdy aktuálním podmínkám, stres a životní těžkosti, které odvádí myšlenky od řízení, a také špatné osvětlení silnice a krajnice. Alkohol za volantem a technické potíže způsobí nehody pouze výjimečně.

ford

Dodržujte pravidlo šťastného návratu z vašich cest

Tento slogan mnozí z vás znají. Byl součástí socialistické propagandy, ovšem měl hlubší význam, než by se mohlo zdát. Zaměříme-li se na komfort řidiče při jízdě, měli bychom dbát na tři základní pravidla:

Pohoda při jízdě bez rozptylování – je prokázáno, že mobilní telefony, navigace, diskutování s řidičem, dokonce i autorádio, konzumace potravin při jízdě, rozdovádění spolujezdci a další formy rozptylování pozornosti vedou k těžkým autonehodám.

Osvětlení – nejen na silnici, ale i na krajnici před vámi musíte vidět jako ostříž. Něco jiného je totiž svítit v zastaveném autě a jiná situace je být s ním v pohybu. Se zvyšující se rychlostí se snižuje reakční doba a při špatném osvětlení to může skončit tragicky. Nezapomínejte na výkonné autožárovky od renomovaných výrobců, kteří deklarují jejich životnost a světelný tok. Na trhu je řada modelů s dobrým poměrem cena / výkon s lepšími parametry ve srovnání s těmi vyráběnými před dvaceti lety.

auto

Odpočinek a spánek versus stres – pokud usedáte za volant neodpočatí, vystresovaní a nevyspalí, jak to asi může dopadnout? Budete chybovat, dokonce až tak, že se sami podivíte, jak jste mohli něco takového provést. Nedání přednosti v jízdě, riskantní předjíždění, opožděné reakce, mikrospánek, to vše může způsobit vážnou nehodu.

Categories: Elektro