Zlatý retrívr

Možná se tomu budete divit, ale zlatý retrívr patří mezi plemena, která si lidé pořizují úplně nejvíce. Rozhodně je to skvělé plemeno pro rodiny s dětmi, jelikož si s nimi velmi dobře rozumí a to je přece to nejdůležitější. Pokud přemýšlíte nad tím, že byste si jej pořídili, určitě neváhejte, protože určitě nebudete ničeho litovat.
štěně zlatý retrívr
Původ plemena sahá až do samotné Velké Británie. Má mnoho kladných vlastností, mezi které patří hlavně to, že je klidný a velmi přátelský. Negativní vlastnosti byste u tohoto plemene hledali těžko. Velmi vyhledává společnost a baví ho si hrát v každém věku.
Kromě toho má velmi dobré plavecké schopnosti a hustou nepromokavou srst. Je opravdu ochotný hlavně tedy při pomoci lidem. Často se tedy využívá jako vodící nebo asistenční pes. Tak jako ostatní rasy se dožívá 10 – 12 let.
O plemenu dokonce existují i pověsti. Jedna z nich tvrdí, že jako předchůdci zlatých retrívrů byl pár žlutých psů, kteří vystupovali v ruském cirkuse.
Je určitě více než jasné, že vy nemůžete nijak ovlivnit to, jaký zrovna ten váš retrívr bude mít vlastnosti. Má určitě mnoho předpokladů ale záleží hlavně na tom, jakými fázemi života prošel. Mezi předpoklady se nejvíce řadí učenlivost, hravost nebo laskavost. Pokud mu ale budete dávat pocit lásky a budete se mu věnovat tak, jak si zaslouží, pak je více než jasné, že přesně takový bude.
Jsou pro lidskou společnost předurčeni k mnoha aktivitám. Dokonce jsou stále bráni na lov jako přinašeči, jelikož jsou ochotní pomáhat. Zároveň se ale hodí i jako rodinný mazlíček. Tyhle plemena mají opravdu vyrovnanou povahu a těžko byste alespoň podobné plemeno na světě hledali. Hodně se využívají i jako hledači drog.
sedící zlatý retrívr
Můžete se s nimi zúčastnit i na různých soutěžích jako je agility nebo flyball. Dokonce často vyhrávají i výstavy, jelikož jsou opravdu krásní.
Jestliže právě vy vlastníte zlatého retrívra, pak vám lidé mohou jen závidět, protože jsou to opravdu úžasná plemena.
Pokud zrovna stojíte před rozhodnutím, jakého psa do rodiny koupit, myslíme, že právě retrívři jsou tou nejideálnější volbou.

Categories: Nezařazené