Dřevo na terasu se vyplatí vybírat

Terasa s krásnou dřevěnou podlahou skýtá několik neocenitelných vymožeností. Co si budeme povídat. Je jednoduše krásna. Dřevo terasu https://www.gardina.cz/drevene-podlahy-na-terasu/ opravdu sedí a to i historicky a možná díky tomuto faktu se na něm cítíme příjemně. Další aspekt proč nám dřevo na podlaze terasy dělá dobře, jsou jeho fyzikální vlastnosti. V letních měsících krásně absorbuje teplo, ale na rozdíl od například podlah z dlažby se nenahřívá natolik, abyste na něm museli chodit v nějaké obuvi. Zkrátka chůze po příjemně zahřáté dřevěné ploše nám působí radost.

Dřevo patří na podlahu

V zimních měsících zase oceníte jemné drážkování. To má sice za hlavní účel omezení kroucení dřeva, ale v zimě na nekryté terase způsobí, že povrch podlahy tolik neklouže. Jedinou charakterovou vadou dřevěných podlah je jejich o něco menší odolnost proti povětrnostním vlivům. Ale nevěšte hlavu. I s tím se dá bojovat. Nejdříve si zvolte spolehlivého dodavatele řeziva. Například náš web má v nabídce kvalitní podlahová prkna ze Sibiřského modřínu. Při jejich nákupu jde hlavně o to pohlídat si kvalitu všech prken. Opravdu se vyplatí vzít prkno od prkna, pořádně si jej prohlédnout a vyloučit ta, u kterých zjistíte nějakou vadu. Každý obchodník s řezivem totiž nakupuje dřevo v balících a takovém množství, že jejich individuální kontrola je vyloučena.

Dřevěná podlaha kolem bazénu

U každého prkna nejdříve sledujte, jestli není nějak pokroucené. Prkno, které už na skladě obchodníka tvoří „vrtuli“ nebo zahýbá někam do oblouku, vám bude při stavbě působit řadu problémů. Také z nákupu vylučte prkna, která mají suky. Ty vám za čas vypadnou a podlaha nebude bezpečná. Když už máte prkna na stavbě, nejdříve je pořádně namořte. A to i ze strany, která nebude pohledová. Zvýšíte tím jejich odolnost proti vlhkosti a také, když podlahu položíte, k dolní straně prken se už nikdy nedostanete. Spodní straně proto věnujte maximální pozornost. V průběhu užívání napouštějte podlahu každoročně vhodným olejem.

Categories: Nezařazené