Malovaný nábytek

Když zařizujeme byt, dům nebo chalupu, hledáme funkční a stylový nábytek, který se nám bude líbit a bude ladit s naším stylem, abychom se v místnostech cítili dobře, tedy jako doma. Někdo dá přednost modernímu vybavení, které se vyznačuje jednoduchostí a jasnými barvami, jiný dá zase přednost dekoru dřeva a selskému zdobení. Mezi styly nábytku si vybere každý, ať už se jedná o moderní, rustikální nebo třeba jednoduchý severský typ.

I každá místnost má svá specifika. Jiný nábytek pořídíte do kuchyně, jiný do ložnice. Do kuchyně, jídelního koutu či jídelny se hodí mimo jiné kredenc , v dnešní době trochu opomíjený druh nábytku, v němž se skladuje nádobí a další potřeby ke stolování a vaření. Velice pěkný je ručně malovaný starožitný nábytek, vyráběný nesériově, často na zakázku. Doplňuje nejen roubené chalupy, ale také restaurace a penziony v rustikálním stylu a kromě praktického úložného prostoru vytváří příjemnou atmosféru starých dob.

starožitná kredenc

Ve specializovaných obchodech a dílnách můžete sehnat buď solitéry nebo celé sady do místností, které se krásně doplňují a vrací nás zpět v čase. Ačkoli se jedná o rustikální nebo restaurovaný starožitný nábytek, neznamená to, že nedokáže poskytovat vymoženosti moderní doby. Může být doplněn moderními spotřebiči a elektronikou, vkusně schovanou či zabudovanou a tak působit nejen lahodně na oko, ale také uspokojit potřeby moderního uživatele.

Každý styl nábytku je vhodné doplnit stylovými doplňky a bytovým textilem, aby místnosti nepůsobily prázdným a strohým dojmem. Vždyť když vejdete do restaurace roubené horské chalupy, první dojem, kterým na vás zapůsobí, si nesete v sobě po celou délku pobytu i po něm a třeba už kvůli tomu se sem rádi vracíte.

malovaná ložnice

Specifický nábytek a doplňky znamenají mnohdy také vyšší pořizovací cenu a v případě restaurování také vyšší náklady. Nehledě na to, že najít odborníka, který má zkušenosti a čas, není úplně jednoduché. Pokud si ale stojíte pevně na svém a toužíte mít stylově zařízený dům, byt či chalupu, jistě se vám to podaří.

Categories: Nezařazené