Klimatizace může způsobit zdravotní problémy

Těšení na léto
Celý rok se těšíme na pořádné léto, a přitom nastanou neúnosná vedra, kdy nevíme, jak se ochladit a vyvarovat se teplům. Koupaliště narvaná k prasknutí, na zahradě chybí trávě vlhkost a většině lidí se drží vysoké teploty také v domácnostech, kdo má takové štěstí a doma má chládek, pokouší se ven dostat co nejméně. Příjemná teplota se drží také v nákupních centrech a větších obchodech.
klimatizace na budově.jpg
Zmírnění vedra v panelákách
V panelákách je to o něco složitější, existuje ale několik vychytávek, které vám ochladí pokojovou teplotu aspoň o nějaký ten stupeň. Především nemít otevřené okno v době, kdy praží slunce do bytu a zatáhnout všechny žaluzie a závěsy. Když se slunce otočí na druhou stranu a venku panuje příjemný větřík, nebojte se okna otevřít dokořán, pozor ale na létající hmyz, skvělým řešením jsou síťky do oken, díky nimž si můžete nechat okno otevřené i přes noc, pokud nebydlíte u rušných silnic, nejchladněji totiž bývá okolo čtvrté a páté hodiny ranní.
Klimatizace už není luxus českých rodin
Klimatizace v automobilech se vyskytují přibližně 20 let na českém trhu. Dnes představují klasický standard ve výbavě vozidla. Setkáváme se s nimi plno let také na dovolených v odlehlých destinacích, ale také ve Středomoří. Panují tam vysoké teploty po více dnů a v zimě naopak nejsou mrazy. S růstem teplot v celé Evropě ale narůstá poptávka po klimatizacích také v České republice, kde si právě klimatizaci do svého domova zakoupí čím dál tím více Čechů k lepšímu snášení tropického počasí.
klimatizace auta.jpg
Nachlazení, únava a bolest hlavy
Každý přístroj má svůj návod a nelze ho používat, jak se vám zlíbí, klimatizace sice může být zapnutá po celý den a přináší tak prvotní pocit ochlazení, poté si na danou teplotu tělo zvykne a začíná se velké změně tepla bránit a pociťujete tak nepříjemnou bolest hlavy, v horším případě se nezbavíte rýmy ani v létě ve spojení se škrábáním krku. Nejenom doma, ale i v autě ji používejte s mírou, pokud je venku 35 °C, nenastavujte si klimatizaci na pouhých 18 stupňů, vystavíte jinak tělo teplotním šokům.

Categories: Nezařazené