Mýty o hubnutí, kterým stále věříme

Hubnutí je napříč lety stála ve společnosti velké téma. Na světě se snažíš zhubnout desítky 1000 lidí. Někdo je ve své snaze úspěšnější, někdo je úspěšnější méně. Pravdou je, že hubnutí je velký byznys, a na internetu najdete spoustu výrobků, článků, rad, typu a různý diet, které by vám měly pomoci zhubnout. Pro neznalého člověka je těžké se v takovém množství informací orientovat. Proto hodně lidí uvěří i různým mýtům, které nemají reálný podklad. My se nyní na nějaké mýty podíváme a vyvrátíme je.

pečivo

Sacharidy

Spousta lidí tvrdí, že pokud se snažíte hubnout, nesmíte jíst sacharidy. Sacharidy jsou pro takové lidi zlo, a vzít si kousek ovoce se rovná zahození celé snahy zhubnout. Je tomu ale skutečně tak? Samozřejmě že ne. Sacharidy nejsou žádné zlo. A to dokonce ani ty jednoduché, mezi které řadíme rychlé cukry. Jen je s nimi třeba nakládat trochu opatrněji než s komplexními sacharidy. Sacharidy jsou ale pro vás zdrojem energie, a tu budete potřebovat, a zvláště v případě, že svou snahu zhubnout doplňujete cvičením. Zaměřte se ale hlavně na komplexní sacharidy, mezi které řadíme brambory, celozrnné výrobky, rýži a podobně.

váha

Váha je ukazatelem vaší snahy

Hubnete a každé ráno chodíte na váhu z nadějí, že uvidíte nějaké to kilo dole? Tohle ale pro vás může být spíše demotivující, než aby vás to nakoplo k dalšímu snažení. Váha je velmi proměnlivá. Stačí, abyste třeba předchozí den přijmuli více soli, a vaše tělo si zadrží více vody, což vede k nárůstu váhy vzhledem k zadržované vodě. Daleko lepším ukazatelem je pro vás měření centimetrů nebo kalkulačka BMI.

Nejíst po 6 hodině

Hodně lidí říká, že jíst po 6 hodině je špatně. Pravdou ovšem je, že jídlo netuší, kolik je hodin. Neřiďte se tedy časem, ale tím, kdy jdete spát. Poslední jídlo byste měli přijmout asi 2 hodiny před spaním. Pokud jste tedy zvyklí chodit spát kolem půlnoci, je opravdu nesmysl, abyste poslední jídlo měli třeba v 5 hodin večer.

Categories: Nezařazené