Připadáte si jako křeček v kolotoči? Začněte žít podle svých představ.

Práce, děti, domácnost

Někdy si člověk říká, že snad není možné všechno stihnout. Žijete v roztočeném kolotoči, který nezpomaluje a už vůbec nezastavuje. Naopak. Někdy máte pocit, že zrychluje. Už v neděli přichází první shon. Po návratu od babiček nachystáme večeři a děti se musí připravit do školy, my do práce. Stres stoupá, obvoláte spolužáky, na které straně že je ten úkol, co si vzít na středeční výlet a rychle doděláte tabulku v excelu, která měla být v pátek hotová. Večer umýt vlasy sobě i ostatním členům domácnosti, ostříhat nehty, přečíst pohádku a hurá do postele. Ráno vstáváte včas, ale přesto nemáte čas si ani pořádně vypít kávu.

příprava_jídla

Udělat snídaně, svačiny, zkontrolujete aktovky, hodíte na sebe vhodný dress code a vyrážíte do práce. Porada, pár telefonátů, vyřídit emaily, oběd v rychlosti nad počítačem a hurá pro děti do družiny a na kroužky. Pomalu za tmy dorazíte domů, zjistíte novinky ve škole, napíšete úkoly, připravíte večeři, poklidíte a jste ráda, že padnete v osm na gauč k televizi. A kde je partnerský život?

Péče o manželství

Určitě víte, že o každý vztah se musí člověk starat. Ovšem kde vzít čas na společnou večeři, romantickou procházku nebo jen společnou koupel? Nedá se nic dělat, budete muset do chodu domácnosti zapojit i partnera. Je sice pěkné, že vydělává peníze, ale doma žije také, takže může občas vzít vysavač nebo narovnat nádobí do myčky. Jinak se z toho dřív či později zblázníte. A odměnou bude více společně stráveného času.

Přírodo, pomoc!

Pokud se cítíte unavená, podrážděná nebo prostě jen nejste ve své kůži a nechcete rovnou brát paralen či antidepresiva, vyzkoušejte sílu z přírody. Pokud vás trápí spánek, dejte si večer meduňkový čaj.

pěstování_bylin

Jestli vás bolí žaludek, vyzkoušejte mátu. Pokud chcete zbavit své tělo škodlivin, zkuste moruši bílou https://www.nakliceno.cz/moruse/. Má výborné antioxidační účinky, obsahuje vitamíny a pomáhá se srovnáním krevního cukru. A pokud jste nachlazení, dejte si citron se zázvorem zalitý horkou vodou a medem. Postaví vás na nohy.

Categories: Nezařazené