Důvody, které vedou k zamítnutí žádosti o úvěr

V životě každého z nás může nastat chvíle, kdy není schopen bez cizí pomoci zafinancovat určitou etapu ve svém životě. Může se jednat o nové bydlení, třeba v podobě hypotéky bez doložení příjmu Fahd nebo zkrátka jenom spotřebitelský úvěr, který pomůže zafinancovat nečekané výdaje v domácnosti nebo pomůže překlenout dobu do další výplaty.

klíč od domu

Vyřízení půjčky se může diametrálně odlišovat, zatímco v bance je delší schvalovací proces pravidlem, u nebankovních společností se dlouhé čekací doby obávat nemusíte, počítejte ale třeba s vyšším úrokem nebo menší limit maximální vypůjčené částky. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, je potřeba si říct, že vyřizování není vůbec jednoduché a jen nepatrná drobnost může celý záměr o vypůjčení peněz zhatit. I když se s touto variantou setkáváme čím dál tím méně, je zapotřebí se na ní připravit.

sloupec peněz

Zkušenosti s úvěrem, ať už v bankovním nebo nebankovním sektoru, má každý druhý Čech. Jedná se tedy o vcelku běžnou záležitost, které se není potřeba obávat. Čas od času se může každý z nás ocitnout ve finanční tísni a správně zvolený úvěr může být tou správnou volbou, jak se co nejrychleji postavit zase na nohy. Banky jsou však při schvalování úvěru nekompromisní, byť nepatrný prohřešek může vést často až k zamítnutí žádosti. Jaké jsou tedy nejčastější důvody, pro které banky svým klientům nevyhoví?

Bonita klienta

Bonita klienta je nesmírně důležitá, pokud však banka shledá, že bonita žadatele není uspokojující, zamítne žádost a dál se s vámi nebude bavit. Bonitu klienta přitom ovlivňuje celá řada aspektů, jako je věk žadatele, měsíční příjmy, finanční minulost nebo celkový výše majetku.

Záznam v registrech dlužníků

Negativní záznam v některých z registrů dlužníků, banky nevidí vůbec rádi. Vaše šance na získání úvěru jsou v takovém případě téměř nulové. Některé banky však v případě menšího prohřešku přeci jenom přimhouří oči, počítejte ovšem s vyšší úrokovou sazbou.

Categories: Nezařazené