Přítel internet

Co to tedy ten internet je? Je to v podstatě signál vysílaný o určitých vlnách vzduchem i po kabelu, ale v poslední době se přechází především na signál přenášený vzduchem. Internet nám umožňuje spojení s celým civilizovaným světem, od Japonska, po Skandinávii i Jihoafrickou Republiku.
monitory před městem
Náš přítel internet nám pomáhá v podnikání, mnoho podnikatelů dokonce podniká pouze prostřednictvím internetu a internetových obchodů, tak zvaných e-shopů. Prodává se takto informace, ale také fyzické zboží, které je následně odesíláno zákazníkům. Prostřednictvím internetu probíhá i platba zboží a dokonce i některé úkony povinné ze zákona, jako je EET.
Na internetu najdeme mnoho důležitých a potřebných informací o všem, co nás jen napadne, ale najdeme zde také informace velmi nekvalitní až zavádějící. Internet spouštíme ve svém počítači v některém z internetových prohlížečů. Dozvíme se mnoho užitečných i zcela zbytečných informací o všem, co nás jen napadne. Od výchovy dětí, přes zdravou stravu, až po stránky vhodné pouze pro starší osmnácti let.
Internet nám umožňuje ovládat své bankovní účty, provádět z nich platby, platit přes něho zboží z e-shopů. Dokonce si můžeme objednat zboží v Číně a za pár týdnů ho máme doma a to jsme platili ve své měně.
Internet je dobrým sluhou, který nám umožňuje a usnadňuje i vzdělání, vědu, techniku, zkrátka všechny obory lidské činnosti, především komunikaci na dálku. Můžeme si na internetové seznamce najít partnera, dodavatele čehokoli, služby i jiné. Můžeme zde na sociálních sítích žít život tak, jak chceme, aby pro okolí vypadal.
obálky z pc
Ale i internet se může stát špatným pánem, pokud na něm začneme být příliš závislými i mimo pracovní dobu, ve svém volnu, kdy přestaneme žít své skutečné životy a nahradíme je životy virtuálními. Je jen na nás, jestli internet bude sloužit nám, nebo my jemu.

Categories: Nezařazené