Nová funkce v Google maps

Stejně to mělo něco do sebe. Zkoumání papírové mapy, pak zjištění, že jsem zcela jinde, nebo hádka se spolujezdcem, že to špatně čte. Ale pozor, hádat se dá i s navigací.
V naší republice jsou nejvíce používané tři ze široké škály dalších. Jsou to Waze, Google Maps a Apple Maps. A právě prostřední z nich přichází s velkou novinkou.
mapa pokladů
Tuto měly pouze Waze, ale jak známo, tuto společnost již Google kdysi koupil. A nyní tuto funkci má i přímo Google maps. Jde totiž o věc, která vám může ušetřit hodně peněz, pokud tedy funguje správně a bez závad.
Ano, uhodli jste. Je to funkce hlídání radaru. To pro řidiče znamená tu výhodu, že pokud nezná dotyčnou silnici či dálnici, a neví kde jsou radary, tak jej na to tato funkce upozorní. Což je pro šílence jezdící přes dvě stě kilometrů v hodině jistě skvělá věc. Tomu, kdo dodržuje předepsané rychlosti je však k ničemu.
Druhá služba u nás ještě asi není, nebo není všude a ve všem. Ta by zase měla upozornit řidiče na změnu rychlosti. O této funkci se snad ani nemusím rozepisovat. Prostě všude tam, kde je snížená rychlost by vás měly mapy upozornit. Zdali přesným údajem, či jen čistě varováním zatím není jisté. Tedy, právě proto se to testuje a zkouší, co bude lepší.
Google tím chce opět utéci „vykousnutému jablku“ na delší kus, protože oni takové funkce zatím nemají. Jistě víte, že je tím míněno Apple a jejich Apple maps.
google mapy
Obě novinky jsou v testovacím provozu, takže je docela dobře možné, že je nevidíte. Může to být jen krátký výpadek, nebo také delší kvůli testování a kontrole. Ale také jej prostě ve svém stroji nemusíte mít z důvodu zastaralého software. Proto je třeba si hlídat aktualizace a pravidelně aktualizovat.
Nu a když vám služba jednoho krásného dne naběhne, zkuste se zatím zamyslet, zda není přece jen lepší dodržovat dopravní předpisy a tím vás upozornění na radary nemusí vůbec zajímat.
 

Categories: Nezařazené