S výběrem kočárku si dejte na čas – Co by mělo být při důležitém rozhodování nejdůležitější?

Vaše miminko je na cestě a vy rychle hledáte kočárek, ve kterém byste jej po narození mohli vozit? Co všechno je třeba zvážit, než nějaký vyberete?

S výběrem kočárku si dejte na čas – Co by mělo být při důležitém rozhodování nejdůležitější?

Ihned po porodu je třeba miminko mít v čem vozit. Nejen na procházky ale i na prohlídky k lékaři, dítě v kočárku může spát a celkově v něm stráví hodně času. Později až miminko povyroste, je zase třeba změnit kočárek, aby dítě mohlo během jízdy sedět. Aby vám kočárek vydržel až do doby, než dítě bude samostatně schopno s vámi na procházky chodit, je třeba vybírat dobře. Někdo vymění během pár let i několik kočárků, ale to určitě nemusíte, pokud vhodně vyberete takový, který vám skvěle poslouží.

šedý dětský kočárek

Jsou lepší kombinace nebo ne?

Obrovskou výhodu oproti našim maminkám nebo babičkám máme jistě dnes v tom, že je skutečně z čeho vybírat. Je tolik možností a existuje nepřeberné množství různých kočárků, které vynikají svými funkcemi ale i designem. Jestliže víte, že vaše miminko nebude jen jedno a budete si chtít kočárek ponechat pro další dítě, je lepší vybírat z neutrálních barev, takové kočárky se pak i lépe prodávají v případě, že jej už potřebovat nebudete. Jinak, pokud toužíte po tom, aby kočárek dal jasně najevo, zda vezete holčičku nebo chlapečka, můžete vybírat i z barev, které to jasně určí dříve, než se někdo do kočárku podívá.

I když je barva to, co maminky obvykle posuzují jako jednu z hlavních věcí, na vzhledu samozřejmě až tolik nezáleží. Jsou i důležitější věci, třeba to, zda je kočárek multifunkční nebo zda má dobré kolečka, lehce se dá složit nebo má nastavitelné řídítka. Nejoblíbenější jsou bezesporu rovnou kombinace. Jeden podvozek, dvě korbičky, jedna na ležení, druhá na sezení a k tomu třeba i první autosedačka. Kombinace ulehčí práci, nebudete muset jiný kočárek shánět.

miminko v kočárku

Vybírejte kvalitu

Potřeba je uvědomit si, že kočárky jsou hodně vytěžované, i když budete jezdit jen po městě, vytáhnete jej na vyjížďku každý nový den, je třeba se o něj starat. Podobně jako vozíte své kolo nebo auto na servis, i kočárek jej potřebuje. Aby jeho funkčnost byla co nejlepší, je dobré volit osvědčené a hlavně opravdu kvalitní značky kočárků jako třeba Riko qubus.

Investice do kočárku pro dítě se vyplatí, s kvalitním kočárkem nebudete mít problémy a bude se vám s ním i skvěle jezdit.

Categories: Nezařazené