Tvrdá voda dokáže majitelům bazénů zkomplikovat život

Jak dosáhnout dokonale čisté vody ve vašem bazénu? To je otázka, která mnohé majitele koupacích nádrží stále trápí. Ať už totiž do své bazénové vody vhazují či nalévají rozmanitou bazénovou chemii, její účinky jsou stále nedostatečné, a navíc se jim na stěnách nádrže tvoří nevzhledné bílé krusty.
dřevěné obložení bazénu
Pokud máte krusty na stěnách nádrže, anebo dokonce bílé povlaky na hladině, může za to s velkou pravděpodobností tvrdá voda. Vaše bazénová voda má vysokou koncentraci vápenatých a hořečnatých iontů, které mají vliv na to, že užívaná bazénová chemie nepůsobí tak, jak by měla, stěny vašeho bazénu jsou porostlé nevzhlednými usazeninami, a možná se vám i porouchalo vaše filtrační zařízení. To vše nepříjemné usazeniny vápenatých a hořečnatých látek dokážou.
A jak na ně vyzrát? Je to snazší, než byste možná čekali. Vsaďte na změkčovač vody, kterým není nic jiného, než tabletová sůl .
dítě pod vodou
Jak je tedy vidět, řešení může být snazší, než to na první pohled vypadá.
Jenže pozor! K tomu, aby vše fungovalo tak, jak má, musíte použít jedině sůl určenou právě pro potřeby bazénových nádrží. Klasickou potravinářskou sůl do vody rozhodně nesypte, neboť tak byste celou situaci mohli ještě více zhoršit. Zatímco potravinářská sůl je kvůli příznivým účinkům na zdraví člověka obohacena o jód a draslík, případně další prvky, tak přesně tyto příměsi jsou v bazénové vodě nežádoucí. K inkrustům by vám díky nim mohlo přibýt ještě navíc i nepříjemné hnědavé zbarvení vody.
Sůl pro bazénové účely je laboratorně pročištěná a obsahuje pouze čistý chlorid sodný, bez jiných nežádoucích příměsí. Pochází z kvalitních zahraničních zdrojů z Rakouska či z Německa a zakoupit ji můžete v různých podobách, třeba i jako praktické tablety. A je nejen levná, ale její používání je maximálně snadné. Pokud dávkování správně přizpůsobíte objemu vaší nádrže, tak uvidíte, že se výsledky brzy dostaví a vy budete s kvalitou své bazénové vody maximálně spokojeni.

Categories: Nezařazené