Velká finanční zátěž na počátku školního roku pro rodiče!

Rodiče opravdu nejčastěji v srpnu a začátkem září musí vydat nemalé peníze za své prvňáčky. Nikdo nechce být na seznamu rodičů, kteří dětem nepořídí potřebné věci, a tak rodiče často musí sáhnout i do svých finančních rezerv. Málo která rodina si může dovolit jen tak zakoupit vybavení pro školáka ve výši šesti tisíc jen tak.
školák a školačka

Některé školy vychází rodičům vstříc tím, že na konci předchozího školního roku udělají rodičovskou schůzku, kde předají rodičům seznam toho, co mají pro školáky zakoupit na září. Rodiče si mohou udělat představu, kolik je co bude stát, kdy to mohou koupit a náklady si tak rozdělit do těch tří měsíců, které následují.

Samozřejmě všechno rodiče neplatí. Některé učebnice, sešity, pracovní sešity a pomůcky dostávají děti od školy.


·         Další náklady

Na rodičích také je, aby dětem zajistili dopravu do školy, obědy, vybavení na svačiny, jako jsou krabičky a lahvičky, peněženku, nové klíče a další potřebné věci, jako třeba bačkory, dvoje tenisky (do tělocvičny a na cvičení venku), kraťasy a triko, kufřík na pomůcky na výtvarnou výchovou a další záležitosti.


·         Návaznosti

Je jisté, že rodiče děti musí oblékat i v době, kdy musí zaplatit věci do školy, tedy dále pokračuje klasický souboj s růstem dětí a kupování dalších nových podzimních bund, kabátků, botiček, triček a kalhot, což postupně přechází opět v nákup další série oblečení, tentokrát zimní výbava.


·         Výdaje se navyšují

Jako další věc, se kterou každý rodič musí dopředu počítat, jsou vydání za výlety, školy v přírodě, návštěvy muzeí a divadel a jiných kulturních či sportovních akcí.

 jablka na knihách

Asi nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že nejen, co se výchovy týče, ale co se také týče placení, platí stará známá pravda: Malé dítě, malé starosti (vydání), velké dítě, velké starosti (vydání).


·         Lze se připravit?

Pokud i vás toto čeká příští rok, mějte se na pozoru, začněte si finance odkládat již nyní, ať se nemusíte uchylovat ke krátkodobým nevýhodným půjčkám!

Categories: Nezařazené