Výhody a nevýhody sušičky prádla

Praní, sušení a žehlení prádla jsou neoddělitelnou součástí péče o domácnost. Řešíte potíže s vlhkostí, překáží vám sušák v bytě a nechcete, aby návštěva sedící vedle něho viděla součásti vašeho šatníku, které obvykle zůstávají skryté? Dobrým řešením může být sušička prádla. V následujícím článku si uvedeme výhody a nevýhody sušičky.
 osuška v sušičce

Výhody sušičky

  1. Zbavíte se vlhkosti z prádla v bytě.
  2. Nebudete muset věšet a sundavat prádlo.
  3. Sušák prádla nezabere místo ve vašem bytě.
  4. Sušička prádlo nejen vysuší, ale také změkčí.
  5. Prádlo ze sušičky často není nutné žehlit.
  6. Filtry sušičky zachytí drobné prachové částečky a zvířecí chlupy.
  7. Chrání barvy prádla na rozdíl od sušení na slunci.

 

Nevýhody sušičky

  1. Nutnost investice do pořízení spotřebiče.
  2. Sušení samozřejmě spotřebovává elektrickou energii.
  3. Nároky na prostor.

 
 mokrý kolíček

Druhy sušiček

 
Kondenzační nebo ventilační sušička.
Kondenzační sušičky kondenzují horkou páru na vodu,  lze je napojit na odpad nebo nádobku se zachycenou vodou po ukončení cyklu vylít. Napojení na odpad tedy není nutné. Ventilační sušičky odvádějí ven přímo horkou páru, zvyšují tak vlhkost v místnosti nebo vyžadují stavební úpravy pro její odvod.
 
Sušička s topným tělesem nebo s tepelným čerpadlem
Sušičky s tepelným čerpadlem využívají zbytkové teplo a tím šetří náklady na energii. Oproti klasické sušičce lze ušetřit až 50% elektrické energie. Sušička s topným tělesem nevyužívá zbytkové teplo. Její výhodou je nižší pořizovací cena, nevýhodou vyšší spotřeba energie.
 
Vyrábějí se také pračky kombinované se sušičkou. Jejich výhodou je, že prádlo není nutné po vyprání přendavat do sušičky. Jejich nevýhodou, že kapacita množství prádla pro sušení bývá nižší než kapacita pro praní. Odrazuje-li vás od koupě sušičky nedostatek prostoru, můžete ji pomocí mezikusu postavit na na pračku. O narůstající oblibě sušiček svědčí jejich zvyšující se prodeje.
 

Categories: Nezařazené