Zahradní sprcha poskytne skvělé osvěžení

Můžeme se setkat s různými názvy jako venkovní, zahradní nebo solární sprcha. Je jedno jaký z nich použijeme, všechna pojmenování představují dokonalý pokrok v technice. Jen si představte, teploty dosahují neskutečně vysokých teplot a my v první řadě začneme přemýšlet po nějaké možnosti ochlazení a to nejlépe celého těla. Pokud jsme u vody, tak nás to přímo vyžene do bazénu, řeky nebo rybníku. Ale co na zahrádce nebo na pozemku, kde nemáme možnost mít bazén?
beach sprcha.jpg
Jednoduché řešení. Například zahradní sprchy se solárním zásobníkem, jsou ideální pro takové skvělé osvěžení a nejen to. Skvělý tip, kam ji postavit, lze využít z a rozhodně nebudeme litovat. Navíc jsou bezplatným a ekologickým zdrojem teplé vody, takže pokud ji postavíme na šikovné místo a sluníčko nám ji bude stále ohřívat, využijeme pak teplou vodu i na umytí třeba celé rodiny. Záleží na velikosti zásobníku a dalších parametrech.
venkovní sprcha.jpg
1. Přenosná sprcha – jedná se o poměrně lehkou sprchu a voda se do ní přivádí zpravidla hadicí, kterou používáme na zahrádce, nebo se dá připojit na vodovodní řád a disponuje pouze studenou vodou. Zásobu teplé vody zajistí voda ohřátá ze slunečního kolektoru. Nevýhodou je, že vodu nelze nějakým způsobem regulovat, má totiž pouze páčku na průchod vody. Také se řadí k levnějším variantám.
2. Pevná sprcha – zde je již jiný komfort. Má možnost regulace a napojí se na vodovodní řád s přívodem teplé i studené vody. Pokud má nainstalovaný systém, který nezamrzá, tak se dá použít až do velkých minusových teplot.
3. Solární sprcha – je nejrozšířenějším typem venkovních sprch. Má svůj akumulační zásobník, který tvoří tak zvané tělo. Zde se liší podle velikosti objemu. Zapojení je skutečně jednoduché a postačí k tomu přívod studené vody. Sluneční paprsky pak dokážou vodu ohřát až na 70°C. Podle cenové relace mají různé velikosti, struktury nebo celkově vzhled. Nabídka je poměrně široká. Sprcha pak skvěle zapadne do prostoru, kam ji umístíme nebo se může stát i skvělým stylovým doplňkem.
Zahradní sprcha není jen pouhou dekorací, ale účinným prostředkem, jak bojovat proti vysokým teplotám.

Categories: Nezařazené