Čím zaplnit obývák

Kdy se do našich domovů dostaly sedací soupravy, se už dnes asi jen těžko dozvíme. Většinou se v souvislosti s věcmi, které jsou tu s námi už dlouhou dobu, hovoří o starém Egyptě, Číně anebo alespoň o starověkém Římě.

  • Asi bychom tentokrát sáhli trochu vedle. Alespoň u Číny a Říma.
    • Jak je nám známo, v asijských zemích se většinou sedí na různých polštářích přímo na zemi.
    • A starověký Řím si vůbec nedělal se žádným sezením starosti. Otroky by podobná činnost, jakou je denní odpočinek, snad ani ve snu nenapadl a bohatí si spíše poleželi, nežli poseděli.

moderní lampa

Že by to byl přeci jen ten Egypt?Ale možná už je to dnes jedno, odkud přišel nápad na soupravy, které jsou určené pro odpočinek přes den. V současné době se tento nábytek najde snad v každé domácnosti. Jeho velikost záleží především na velikosti bytu. Pokud se jedná o tvar a designové zpracování, pak je důležitým ukazatelem zejména vkus majitele bytu.

Volte s rozvahou

Výběr vhodné rohové sedačky není vůbec snadný. Jelikož se většinou jedná o nábytek, který nám má sloužit opravdu dlouhou dobu, je nutné, aby ladil s ostatním zařízením a byl připraven i na možnost, že se některé části okolního bytového zařízení budou časem také měnit. Pokud máte v blízké budoucnosti něco takového v úmyslu, pak se nedoporučuje vybírat sedačku příliš nápadnou a extravagantní. Pak bychom k ní jen těžko hledali ostatní součásti nábytku.

  • Prvním parametrem, podle kterého budeme vybírat, je pochopitelně orientace samotné sedačky.

ovladače na stole

Jistě už máme vyhlédnuté místo, kde bude instalována.

  • Druhým ukazatelem bude materiál, který výrobce použil na potahy.

Moderně vyhlížejí kožené sedací soupravy, které jsou vyrobeny z EKO kůže. Jedná se o syntetický materiál, jehož povrchová vrstva je z polyuretanu. Tento materiál je také známý pod názvem koženka a má imitovat pravou kůži.

Categories: Nezařazené