Obchodování s kryptoměnou na burze je často nebezpečný byznys

Důvěra v kryptoměnu je ošidný termín, např. v České republice je nejdůvěryhodnější Česká koruna, což se u spíše konzervativní povahy našeho národa dá očekávat. Dobrou pozici si stále udržuje Euro a důvěra v Bitcoin je poměrně malá, sotva překračuje první desítku procent. Je to také dáno tím, že lidé mají vždy lepší pocit z oběživa jako takového, mince a bankovky v kapse jsou něco jiného, než virtuální „cosi“ jen někde na elektronickém účtu. Hmotná podstata oběživa je srovnatelná třeba s papírovou knihou. Máte docela odlišný pocit ze čtení knihy, z obracení stránek, z propracované knižní vazby, z ilustrací, z obálky, zatímco elektronické knihy jsou v tomto směru jen pouhou náhražkou.
virtualní trh

Malá technická závada a problém je na světě

Zatímco se Bitcoin u nás moc velké oblibě netěší, v Japonsku je tomu právě naopak. Operace s virtuální měnou má ovšem i svá úskalí a jedno takové faux pas se odehrálo ke konci února 2018. V Japonsku je v provozu již delší dobu burza kryptoměn s názvem Zaif. Ta musela čelit nenadálým technickým obtížím, kdy během necelé půl hodiny mohli lidé nakupovat Bitcoin úplně zdarma. Byla to propustná díra sice jen na chvilku, ovšem za tu dobu stačilo virtuální peníze nakoupit sedm osob. Šest z nich se podařilo identifikovat a transakce byly zrušeny, ten sedmý unikl. Údajně stále pokračuje vyšetřovací procedura a dotyčný se stále hledá, ale není vyloučeno, že se tento člověk již nikdy nedohledá. Jde totiž o to, že se transakce na burze odehrávají často anonymním způsobem a to byl právě případ ztraceného akcionáře. O jakou částku bezplatného pořízení Bitcoinu se jednalo, členové burzy Zaif nechtěli raději vůbec prozradit.
virtualní měna
Událost na japonské burze, která je jednou ze šestnácti registrovaných subjektů na on-line trzích, je jen malou ukázkou toho, že peníze zašité ve slamníku nejsou až tak úplně od věci. Pochopitelně žertujeme, ale samotný tvůrce kryptoměny s názvem Ethereum pan Buterin lidstvo před kryptoměnou varuje. Tvrdí, že bychom do něčeho takového neměli investovat finance, o které si nemůžeme dovolit přijít.

Categories: Nezařazené