Začněte uvažovat

Naději máte. A to je rozhodující! Získáním trvalého pobytu se dostanete hned do řady, která vede k nalezení dobré práce. Rozhodně už nechoďte na konkurzy s adresou magistrátu v občanském průkazu! Dokonce záleží i na tom, jakou adresu si zvolíte, chcete-li pracovat mimo svůj dosavadní okruh působnosti.
Ale nepřeskakujme z myšlenky na myšlenku.

panelák

Nejprve si pěkně uspořádejte v hlavě, co vlastně očekáváte od svého dalšího života. Potřebujete práci, ale také adresu, která bude označovat trvalý pobyt. A tu adresu potřebujete dostat do občanského průkazu, je to tak?

Divíte se snad, proč ji potřebujete? No tak! Vy to nevíte? Jakpak asi na Vás hledí potenciální zaměstnavatel, u kterého žádáte o práci? Bezdomovec? Tak toho asi nevezmeme. Bůhví, co se dá od takového člověka čekat! Potenciální zaměstnavatel netuší, jak jste se dostal do této životní situace. Neví, že jste pracovník, kterého právě hledá. Ihned se vztyčí na zadní, a to všechno jen kvůli https://echo24.cz/a/SB3rP/evropska-komise-podala-na-cesko-zalobu-kvuli-prerozdelovani-migrantunedůvěryhodné adrese! Takže důvěryhodnost je to, co potřebujete získat! A tu získáte takovou obyčejnou maličkostí, jako je adresa trvalého pobytu v občanském průkazu! Divil byste se, kolik zaměstnavatelů by taková malichernost odradila ještě dřív, než byste promluvil.

Až budete rozhodnuti, že si místo trvalého pobytu zodpovědně vyberete, myslete i při tomto výběru na to, zda chcete setrvávat stále ve stejném místě. Pokud se rozhodnete žádat o práci v jiném místě, zjistěte si možnosti trvalého pobytu, které bude nejbližší Vašemu pracovnímu místu. I to je poměrně důležité pro kladné přijetí Vaší žádosti o práci. Zbytečné dojíždění by mohlo také trochu ovlivnit výběr zaměstnanců potenciálních zaměstnavatelů.

byty

Samozřejmě, že ideální by bylo sehnat si práci i s bydlením na ubytovně, kterou by firma svým zaměstnancům poskytovala. Přesto je oficiální adresa trvalého pobytu v občance nezanedbatelná položka! Uvažujte, zda by se Vám získání takové adresy přece jen nevyplatilo!

Categories: Nezařazené