Když hraní baví a živí

Není to ani tak dávno, co se mezi „sportovní“ kategorie zařadilo i profesionální hraní her. Mnozí nad tím kroutili hlavou a nešlo jim do hlavy, jak vůbec může někdo vydělávat hraním počítačových her. Přitom to zas tak rozdílné od ostatních sportů není.
 hra LOL
Jak to tedy funguje?

Hra jako zaměstnání

Tady už nejde jenom o trávení volného času u obrazovky, ale o full-time zaměstnání, kdy profesionální hráči tráví hodiny denně trénováním a zlepšováním techniky ve hře. Tradiční sportovci si právě položili ruce na obličej, vždyť ti chlapci a děvčata přece nevyvíjejí žádný pohyb, žádnou činnost. A přece jen velké turnaje s miliónovými diváky, kteří sledují velké obrazovky uprostřed a na tom kreslené postavy v počítačových hrách, jak se navzájem mordují, jsou pro velkou část populace stále španělskou vesnicí. Kromě velkých předsudků ale hraní her dokáže vydělat pořádný balík – například první ceny v takových turnajích v Jižní Koreji, v Evropě či Americe se pohybují v řádech miliónů korun a výherci tak mají kromě slávy a obdivu dalších hráčů ještě na pár let k tomu vystaráno.
 

Views a likes

Ani internetový videoportál youtube není vůbec lhostejný ke gigantické komunitě uživatelů, kteří pro ostatní tvoří herní videa. A že to není jenom tak nějaké plýtvání časem hodinami střihu, o tom přesvědčí například přední youtubeři, kteří vydělávají statisíce tvorbou těchto videí. Sledují je často milióny lidí po celém světě. Hlavní příjem proto tvoří reklama, za kterou youtuberům platí společnosti nemalé peníze – čím více shlédnutí mají jejich videa, tím vyšší částka samozřejmě.
 hraní ve dvou
A to jsou jenom dva způsoby, jak se herní průmysl neustále rve dál a vyvíjí se. Pokud tedy nadáváte na své děti, že jsou pořád zalezlí jenom u počítače, podívejte se, jestli nejsou náhodou noví šampióni. Pokud jsou ale jenom závislí a ještě k tomu nejsou ve hrách dobří, tak je raději přihlašte do kroužku karate nebo malování.

Categories: Nezařazené