Lázeň, jak má být

A nejen tak obyčejné, horká voda a šmitec. Dopřejte si pořádnou lázeň se vším všudy.
Začneme od začátku
1.      Voda
Napusťte si vanu, nejlépe horkou (ne vařící). Příjemnou na dotek. Člověk by v ní neměl být moc dlouho, nejlépe do 30 minut, ale když se daří, tak se daří, že?
žena s knížkou ve vaně 
2.      Co do vody?
Dnešní doba nabízí škálu možností jako jsou pěny do koupele, soli, oleje, mléka. Možností je mnoho. Jen pozor, jestli není vaše pokožka citlivá na některé vonné přídavky do koupele. Mohla by vás po nich svědit pokožka. (Není na škodu se osprchovat po koupeli). Jestli doma momentálně nemáte po ruce koupený přípravek, můžete se podívat, co dům dá. Máta skvěle uvolní a voní, med je dobrý na stres, pelyněk slouží k harmonii, heřmánek uklidňuje, kopřiva čistí, a tak dále. Možná není na škodu byliny nadrtit, aby více pustily. Po koupeli je pak můžete vylovit sítkem, aby se neucpal odpad.
přírodní přípravky do koupele 
3.      Co okolo lázně?
Musí to být se vším všudy, tak jednoznačně svíčky a nějaká dobrá relaxační hudba! Neodmlouvejte, že se vám to nebude chtít uklízet a že nemáte svíčky. Vytáhněte z vánoční krabice nevyužitých dárků jednu dvě, sedm svíček a obložte jimi vanu. Opojte se zvukem lehkého šumění potůčku, přílivu a odlivu moře nebo větrem letícím mezi listy stromů.
 
4.      Během procedury
Stačí ležet v klidu se zavřenýma očima a na nic nemyslet. Maximálně na hezké věci. Na obličeji můžete mít pleťovou masku a na očích okurky, tak jak to bývá v amerických filmech. Můžete si rovněž přichystat malou lehkou svačinku. Dobré je mléko, bylinný čaj, kousek zeleniny nebo ovoce, jogurt s müsli, nebo oplatek by nebyl na škodu. I když jsem vám vyjmenovala kupu jídla, rozhodně se ve vaně nepřejídejte jako sup. Není to dobré.
 
5.      Po koupeli
Zabalte se do ručníku nebo hebkého županu a dál pokračujte v relaxaci. Ten den (nebo alespoň dvě hodinky) po koupeli byste neměla dělat nic náročnějšího.

Categories: Nezařazené